gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

LATVIJAS V AUDŽUĢIMEŅU SALIDOJUMS - SEMINĀRS

Tradicionāli reizi gadā audžuģimenes no visiem Latvijas novadiem tiekas Latvijas audžuģimeņu salidojumā - seminārā, kas katru gadu norisinās citā Latvijas reģionā. Ja pirmajā salidojumā Latgalē bija pulcējušās tikai dažas audžuģimenes, tad šogad, salidojuma piektajā norises gadā, kas atkal norisinājās Latgalē, atpūtas kompleksā „Dridži", Krāslavas rajona Skaistas pagastā, Drīdža ezera krastā, 25. un 26. jūlijā tikās jau 70 audžuģimenes ar bērniem.

Salidojuma atklāšanā ministrijas Ārpusģimenes aprūpes departamenta direktore Līvija Liepiņa nolasīja ministra Ulda Auguļa uzrunu audžuģimenēm. Tāpat salidojuma - semināra dalībniekus sveica arī Aulejas folkloras kopa „Aulejas sievas". Salidojumā bija aicināti piedalīties arī aktīvāko bāriņtiesu pārstāvji, kuri devuši kādu ieguldījumu šīs kustības attīstībā. 

Vecāki psihologu vadībā nodarbībās šogad pārrunāja bērna pozitīvās disciplinēšanas jautājumus, savas idejas un nodarbībās iegūtās atziņas atspoguļojot kopīgi veidotā kokā.   

Laikā, kamēr vecāki pilnveidoja savas zināšanas un iemaņas nodarbībās ar psihologiem, rūpes un atbildību par bērniem uzņēmās ministrijas darbinieki, kuri kopā ar bērniem apmeklēja radošo darbnīcu aktivitātes, ko šogad bērniem nodrošināja pasākumu aģentūra „Eži". Bērniem līdz 11 gadu vecuma bija iespēja ievingrināt rociņas, apgleznojot kartona klaunus, veidojot rotaslietas - krellītes, rokassprādzes, amuletus un apgūstot origami noslēpumus: veidoja papīra kuģīšus, lidmašīnas, puķes, groziņus u.c. Pusaudži savukārt batikoja, pina un mezgloja rokassprādzes. Īpašu aizrautību un interesi raisīja pūķu un nozīmīšu gatavošanas darbnīcas.

Pirmās pasākuma dienas noslēgumā norisinājās ģimeņu talantu konkurss, kur tika rādītas dejošanas, dziedāšanas, aktiermākslas, deklamēšanas, suņu dresēšanas un citas prasmes. Tāpat salidojuma dalībniekiem bija iespēja baudīt Skaistas pagasta pašdarbnieku sniegumu, kas salidojuma dalībniekus uzjautrināja ar humora šovu un aizvilināja modes pasaulē, demonstrējot pašdarinātus tērpus. Vēlāk vakarā Andrupenes folkloras kopas dziesmu un deju pavadībā visi devās pie lielā ugunskura ezera krastā, kur kopīgi gatavoja ūdensrozes. Ūdensrozes līdz ar degošu sveces liesmiņu tika ielaistas ezerā, līdzi nesot arī audžuģimeņu klusos sapņus un cerības. 

Otrā diena galvenokārt tika veltīta sportiskajām aktivitātēm, ko organizēja pasākumu aģentūra „Eži". Tās laikā visiem - gan pavisam mazajiem, gan gados vecākajiem, gan bērniem ar īpašām vajadzībām, gan sportiskajiem un atlētiskajiem, - tika dota iespēja sacensties lielo ķegļu spēlē, kriketā, izmēģināt spēkus greizajā futbolā, slapjajā tautas bumbā, apliecināt savu vienotību ģimenes stafetē un ķerras stumšanā, kā arī mēroties spēkiem vasaras biatlonā un reģionu stafetēs. Reģionu stafetēs uzvarētāju laurus šogad plūca kurzemnieki.

Dāvanā no ministrijas audžuģimenes šogad saņēma spēli „Alias" un filmu „Bērna emocionālā audzināšana", kā arī uzņēmēju (SIA „Saldus pārtikas kombināts", SIA „Food", SIA „AIJ", SIA „Franču maize") ziedoto produkciju, taču aktīvākajiem un neatlaidīgākajiem sporta spēļu cienītājiem, bija iespēja nopelnīt vēl papildus balvas.

Kā nozīmīgākos audžuģimeņu salidojuma - semināra ieguvumus dalībnieki ir minējuši nodarbībās nostiprinātās zināšanas un iegūtās jaunās atziņas un idejas bērnu audzināšanā. Tikpat augstu novērtēta iespēja iepazīt citas audžuģimenes, tikties ar līdzīgi domājošiem, dalīties pieredzē un piedzīvot kopības sajūtu.  Par vienu no būtiskākajiem ieguvumiem atzīta arī iespēja atpūsties, iegūt pozitīvas emocijas, spēku un iedvesmu turpmākajai darbībai.