gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Aktualitātes - Arhīvs
  • Starptautisks daudzbērnu ģimeņu salidojums 2009

Reizi gadā Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība pulcina daudzbērnu ģimeņu biedrības vasaras salidojumā. Salidojumu mērķis ir stiprināt ģimenes emocionāli un garīgi, radot iespēju visai ģimenei kopā pavadīt trīs dienas brīvā dabā, dzīvojot teltīs, satiekoties ar citām ģimenēm, sportojot, dziedot un dejojot. Šādi ģimeņu salidojumi dažādos Latvijas reģionos ir organizēti jau 13 gadus un simtiem lielu un mazu cilvēciņu ik gadu gaida šo notikumu.

Šogad 14. daudzbērnu ģimeņu salidojums būs starptautisks, notiks 14.-16.augustā Liepājas rajonā un tas apvienots ar Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrības „DĒKLA" 20 gadu jubilejas atzīmēšanu. Salidojumā piedalīsies daudzbērnu ģimenes no dažādām Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības biedrībām - Kuldīgas, Rīgas, Salaspils, Vecumniekiem un Stopiņu novada, kā arī daudzbērnu ģimenes no Lietuvas un Igaunijas. Plānotais dalībnieku skaits ir ap 400. Salidojuma atklāšanā, kas notiks 14.augustā plkst. 20 Liepājas rajona Bārtas pagasta atpūtas bāzē „ODS" piedalīsies arī labklājības ministrs Uldis Augulis.
 
Ģimenēm 3 dienas tiks organizētas dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. 2 dienas ģimenes atpūtīsies Bārtas upes krastā, bet trešajā dienā iepazīs Liepāju. Vecāki iegūs jaunas zināšanas izglītojošā seminārā kā saglabāt spēku smago ekonomisko apstākļu laikā, iepazīsies un dalīsies pieredzē ar citām ģimenēm. Bērni kopā ar vecākiem veselīgi atpūtīsies sportojot un piedaloties kultūras pasākumos, būs iespēja ar laivām peldēt dažus kilometrus pa Bārtas upi. Pašiem mazākajiem būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, noskatīties leļļu teātra izrādi. Vakaros ģimenes pulcēsies pie ugunskura, būs zaļumballe. Salidojuma ietvaros, atsaucoties Eiropas daudzbērnu ģimeņu konfederācijas aicinājumam informēt par daudzbērnu ģimenēm draudzīgākajām valstīm un pilsētām, tiks spriests vai Latvijā ir tādas pilsētas un cik draudzīga attiecībā uz daudzbērnu ģimenēm ir Latvija. Salidojuma pēdējā dienā dalībniekiem tiks organizētas ekskursijas caur Liepāju, apskatot nozīmīgākos Liepājas kultūras objektus un vietas. Salidojuma noslēgumā Folkloras kopa „Atštaukas" priecēs dalībniekus ar dziesmām, teātra izrādi, vārīs zupu ar ko pacienāt salidojuma dalībniekus pirms mājupceļa.
Salidojumu atbalsta Liepājas pilsētas dome, Liepājas Kultūras pārvalde un politiskās partijas „Sabiedrība citai politikai" Liepājas nodaļa.

Papildus informāciju var saņemt pie:
Anitas Vītolas Penezes, Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrības „DĒKLA" valdes priekšsēdētājas: tālr. nr. 26706013
Ivetas Aleksejevas, Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrības „DĒKLA" valdes locekles: tālr. nr. 29111633
Leonīda Mucenieka, Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības valdes priekšsēdētāja: tālr. nr. 29378045.