gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Eiropas Parlamenta un Padomes lēmuma projekts par pastiprinātu sadarbību starp publiskajiem nodarbinātības dienestiem

2013. gada 24. jūnijā Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam par ciešāku sadarbību starp valstu nodarbinātības dienestiem (turpmāk - lēmuma projekts). Lēmuma projekts paredz izveidot Eiropas valstu nodarbinātības dienestu sadarbības tīklu, vienlaikus ņemot vērā nacionālo sistēmu un valsts nodarbinātības dienestu modeļu dažādību, nodrošinot platformas izveidošanu salīdzinājumu veikšanai Eiropas līmenī, kur būs iespējams identificēt labākās prakses un paātrināt savstarpējās mācīšanās procesu, lai stiprinātu pakalpojumu kapacitāti un efektivitāti.

Lēmuma projekts paredz Eiropas Komisijai tiesības apstiprināt deleģēto aktu, ieviešot vispārējo ietvaru labākās prakses un savstarpējā mācīšanās procesa iniciatīvu īstenošanai. Vispārējais ietvars iekļaus tādus tehnisko kritēriju elementus kā metodoloģija, ar valstu nodarbinātības dienestu funkcionēšanu saistītie kvalitatīvie un kvantitatīvie indikatori, lai izvērtētu rezultātus, iznākumus, dažādu valstu nodarbinātības dienestu modeļu ietekmi un izmaksas un piemērotību nacionālajiem apstākļiem, kā arī citu salīdzinošo novērtējumu kritēriju identifikāciju. Tāpat paredzēts, ka vispārējais ietvars noteiks ikmēneša un/vai ikgadējo valstu nodarbinātības dienestu datu nodrošināšanu, kā arī kārtību savstarpējās mācīšanās semināriem, salīdzinošajiem izvērtējumiem, tehniskajai palīdzībai, mācību braucieniem un arī līdzdalības nosacījumus sadarbības tīklā.

Kā galvenos mērķus sadarbībai var minēt:

  • „Eiropa 2020" stratēģijas pasākumu un mērķu īstenošana, ilgtspējīga un iekļaujoša izaugsme, jo īpaši saistībā ar darba tirgu;
  • ES darba tirgu darbības uzlabošana;
  • darba tirgu integrācijas uzlabošana;
  • ģeogrāfiskās un profesionālās mobilitātes palielināšana;
  • sociālās atstumtības mazināšana un integrācijas darba tirgū veicināšana.

 

Eiropas Parlamenta un Padomes lēmuma projekts par pastiprinātu sadarbību starp publiskajiem nodarbinātības dienestiempdf.gif - 641 B

Kontaktpersona:
Darba tirgus politikas departamenta vecākā eksperte Aļona Nikolajeva
(tālr.: 67021503, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)