gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

INFORMĀCIJA PAR EIROPAS SAVIENĪBAS DARBA UN SOCIĀLO LIETU MINISTRU 2015.GADA 21.-22.APRĪĻA NEFORMĀLO SANĀKSMI

2015.gada 21.-22.aprīlī Rīgā notika Eiropas Savienības darba un sociālo lietu ministru neformālā sanāksme.

Ministru neformālās sanāksmes laikā galvenā uzmanība tika pievērsta sociālā dialoga lomai iekļaujošas izaugsmes veicināšanā, kas ir arī viena no „Eiropa 2020” stratēģijas trim prioritātēm. Šim tematam tika veltīta pirmā plenārsēde, kurā prezentāciju sniedza Starptautiskās darba organizācijas pētnieks Reimonds Toress.

Sanāksmes otrajā dienā notika divas paralēlās darba sesijas par sociālā dialoga izaicinājumiem un par sociālo dialogu algu noteikšanas politikā. Šīs darba sesijas vadīja Luksemburgas nodarbinātības un sociālās ekonomikas ministrs Nikolass Šmits un Īrijas biznesa un nodarbinātības valsts ministrs Geds Nešs.

Sanāksmes noslēgumā notika plenārsēde par patiesa un atbildīga sociālā dialoga sekmēšanu. Plenārsēdē prezentāciju sniedza Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fonda direktors Huans Menendess-Valdess.

Sanāksmes laikā tika turpinātas Eiropas līmenī pašlaik aktuālās diskusijas par sociālā dialoga sekmēšanu, papildinot tās ar dalībvalstu ministru redzējumu par savlaicīgu un regulāru konsultēšanos ar sociālajiem partneriem dažādos politikas procesos.

Sanāksmes darba kārtībapdf.gif - 641 B
Diskusiju dokumentspdf.gif - 641 B
Kopsavilkumspdf.gif - 641 B