gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Padomes lēmuma projekts par dalībvalstu nodarbinātības politikas pamatnostādnēm

2020.gada 26.februārī Eiropas Komisija publicēja Padomes lēmuma projektu par dalībvalstu nodarbinātības politikas pamatnostādnēm (turpmāk – lēmuma projekts). Lēmuma projektā tiek uzsvērts, ka saskaņā ar Līgumu par Eiropas Savienības darbību dalībvalstis un Eiropas Savienība izstrādā koordinētu stratēģiju nodarbinātībai, jo īpaši, lai sekmētu prasmīgu, izglītotu un pielāgoties spējīgu darbaspēku, kā arī tādus darba tirgus, kas spēj reaģēt uz izmaiņām ekonomikā. Tāpēc Padome pieņem nodarbinātības pamatnostādnes, kas ir saskaņotas ar ekonomikas politikas vispārējām pamatnostādnēm. Ekonomikas politikas vispārējās pamatnostādnes ir izstrādātas uz nenoteiktu laika posmu, bet nodarbinātības pamatnostādnes tiek izstrādātas katru gadu no jauna.

Pārskatītās nodarbinātības pamatnostādnes ir šādas:

  • 5.pamatnostādne: palielināt pieprasījumu pēc darbaspēka;
  • 6.pamatnostādne: stiprināt darbaspēka piedāvājumu un uzlabot piekļuvi nodarbinātībai, prasmēm un kompetencēm;
  • 7.pamatnostādne: uzlabot darba tirgus darbību un sociālā dialoga efektivitāti;
  • 8.pamatnostādne: veicināt vienlīdzīgas iespējas visiem, sekmēt sociālo iekļaušanu un cīnīties pret nabadzību.

Nodarbinātības politikas pamatnostādnes ne vien nosaka dalībvalstu politikas tvērumu, bet arī tiek izmantotas kā pamats ES dalībvalstu ikgadējo specifisko rekomendāciju izstrādei attiecīgajās politikas jomās.

Padomes lēmuma projekts par dalībvalstu nodarbinātības politikas pamatnostādnēm

Kontaktpersona:
Darba tirgus politikas departamenta vecākā eksperte Anete Gaiķe (tālr.67021572, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)