gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Eiropas Parlamenta un Padomes lēmuma projekts, ar ko groza Lēmumu Nr. 573/2014/ES par ciešāku sadarbību starp valstu nodarbinātības dienestiem

2014. gadā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumu Nr. 573/2014/ES par ciešāku sadarbību starp valstu nodarbinātības dienestiem (turpmāk - Lēmums Nr. 573/2014/ES) uz laikposmu līdz 2020. gada 31. decembrim tika izveidots Eiropas mēroga valstu nodarbinātības dienestu tīkls (turpmāk - Tīkls), tādējādi oficiāli nostiprinot valsts nodarbinātības dienestu sadarbību. Tīkla mērķis ir veicināt sadarbību starp Eiropas Savienības (turpmāk - ES) valsts nodarbinātības dienestiem, stiprināt to spējas, efektivitāti un lietderīgumu, nodrošinot platformu, ko izmantot, lai Eiropas līmenī salīdzinātu to sniegumu, apzinātu labākās prakses piemērus un izveidotu savstarpējas mācīšanās sistēmu.

2019. gada 11. septembrī  Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam, ar ko groza Lēmumu Nr. 573/2014/ES par ciešāku sadarbību starp valstu nodarbinātības dienestiem (turpmāk –lēmuma projekts). Lēmuma projekts paredz turpināt Tīkla darbību arī pēc 2020.gada, kā arī radīt valsts nodarbinātības dienestiem plašākas iespējas izstrādāt inovatīvu un uz pierādījumiem balstītu politiku. Tāpat lēmuma projektā uzsvērts, ka Tīkls sekmē vairāku iniciatīvu īstenošanu, piemēram, jauniešu garantiju, ilgstošo bezdarbnieku integrāciju darba tirgū, bēgļu integrācijas atbalsta iniciatīvu.

Lēmuma projekts paredz pagarināt Tīkla darbību vēl uz 7 gadiem – līdz 2027. gada 31. decembrim. Lēmuma projektā tiek paredzēts arī veikt tehnisku precizējumu, svītrojot no Lēmuma Nr. 573/2014/ES 5. panta privātās nodarbinātības iestādes, jo nav nepieciešams tās atsevišķi izcelt starp darba tirgus dalībniekiem. Ar lēmuma projektu tiek grozīts arī Lēmuma Nr. 573/2014/ES īstenošanas finansiālā atbalsta avots, nosakot, ka vispārējie resursi ir pieejami saskaņā ar nākamo daudzgadu finanšu shēmu 2021.–2027. gadam.

Lēmuma projekts paredz arī virkni tehnisku grozījumu attiecībā uz deleģēšanas aktiem un Lēmuma Nr. 573/2014/ES pārskatīšanas periodu.

Eiropas Parlamenta un Padomes lēmuma projekts, ar ko groza Lēmumu Nr. 573/2014/ES par ciešāku sadarbību starp valstu nodarbinātības dienestiem

Kontaktpersona:
Darba tirgus politikas departamenta vecākā eksperte Anete Gaiķe (tālr. 67021572, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)