gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (turpmāk – VBTAI) aplikācija “Uzticības tālrunis” ir bezmaksas aplikācija, kas paredzēta bērniem un pusaudžiem psiholoģiskas palīdzības saņemšanai. Ar aplikācijas palīdzību bērni un pusaudži visu diennakti var bez maksas zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, saņemt ekonsultāciju krīzes situācijās, kā arī sazināties ar konsultantiem čatā.  

Pie Uzticības tālruņa 116111 speciālistiem var vērsties jebkurš bērns vai pusaudzis, kurš saskāries ar grūtībām un nezina, kā tās risināt, kurš piedzīvojis saskarsmes grūtības ar vecākiem, vienaudžiem vai citiem cilvēkiem, piedzīvojis seksuālu, fizisku vai emocionālu vardarbību, izjūt apjukumu, dusmas, skumjas vai citas spēcīgas negatīvas emocijas, kā arī – lai aprunātos ar speciālistiem par citiem sasāpējušiem jautājumiem. Eiropas Komisijas „Net-Safe Latvia”1 ietvaros Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa speciālisti sniedz konsultācijas arī par jautājumiem, kas saistīti ar interneta drošību.  VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja par čata un aplikācijas nepieciešamību uzsver: “Desmiti tūkstošu zvanu, ko saņem Uzticības tālrunis, liecina, ka bērniem un pusaudžiem ir būtiski saņemt atbalstu un palīdzību, turklāt saņemt to uzreiz – brīdī, kad ir grūti. Ieejot tehnoloģiju gadsimtā, mēs redzam, ka liela daļa bērnu palīdzību labprāt saņemtu arī rakstveidā – gan tādēļ, ka negrib, lai apkārtējie dzird sarunas, gan tādēļ, ka vēlas apdomāt savu vēstījumu, vai vienkārši nespēj runāt par savām sāpēm. Mēs pielāgojamies šīm gaidām – no 2020. gada sākuma ir pieejams čats, kurā bērni var rakstīt un saņemt sev nepieciešamo atbalstu, tagad izveidota arī Uzticības tālruņa aplikācija – lietotne, kurā vienkopus iekļautas ne tikai visas atšķirīgās iespējas sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem, bet arī pieejama noderīga un būtiska informācija gan par interneta drošību, gan bērnu tiesībām un pienākumiem.” Uzticības tālruņa čats meklējams mājaslapas www.bti.gov.lv labajā apakšējā stūrī. Čats darbojas darbadienās no plkst. 12:00 līdz plkst. 20:00. Uzticības tālrunis bez maksas pieejams visu diennakti, 7 dienas nedēļā. Aplikācija pieejama Google Play un App Store veikalos.  
 
VBTAI aicina medijus uz mobilās aplikācijas prezentāciju  29. septembrī plkst. 11:30 (ierašanās no plkst. 11:00).  Pasākums notiks jauniešu iecienītā pulcēšanās vietā – alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centrā “The Spot” Rīgā, Ūnijas ielā 12. 
 
Aplikācijas prezentācijas pasākumā piedalīsies VBTAI priekšnieks Jānis Ābele un VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja. Pasākumā, ko vadīs VBTAI Grūminga kampaņas vēstneši – jaunieši, kas piedalījušies īsfilmu veidošanā, atveidojot galvenos sižetu varoņus, klātesošos ar priekšnesumiem priecēs alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu jaunie talanti. Mediju pārstāvjus aicinām apstiprināt savu dalību pasākumā, rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..