gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Sestdien, 30. novembrī, jau sesto gadu notiks ceremonija “Gada brīvprātīgais 2019”, ” kurā tiks godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā beidzamā gada laikā. Svinīgā ceremonijā, kas notiks Starptautiskajai brīvprātīgo dienas priekšvakarā, piedalīsies labklājības ministre Ramona Petraviča un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

“Brīvprātīgie sniedz nozīmīgu ieguldījumu ne vien labklājības nozarē, bet arī pilsoniskās sabiedrības izaugsmē. Palīdzot citiem, cilvēki gūst atziņu, ka ikviens var sabiedrības labā veikt ko nozīmīgu un panākt pozitīvas pārmaiņas. Brīvprātīgo darbs palīdz sabiedrībai kļūt aktīvākai un pašorganizēties, tas pārvērš individuālu darbību kopīgā un mērķtiecīgā rīcībā sabiedrībai nozīmīga mērķa vārdā,” uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

NVA direktore Evita Simsone ir pārliecināta, ka “ziedojot savu darbu citu labā, cilvēka morālais guvums ir nenovērtējams, jo brīvprātīgais darbs pilnveido personību”.

Žūrija, kurā bija pārstāvētas nevalstiskās organizācijas, kā arī vairākas pašvaldības un valsts iestādes, pieteikumus izvērtēja vairākās kārtās. Vērā tika ņemts gan veiktā darba nozīmīgums sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē, tā atpazīstamība sabiedrībā un ietekme uz brīvprātīgo darba prestižu, motivējot citus un popularizējot šo darbu, nopelni brīvprātīgā darba veicināšanā un atbalstīšanā un citi faktori. Īpaši aktīvi brīvprātīgie šogad darbojušies sociālā darba, kultūras un sporta jomās. Pretendentus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2019” varēja izvirzīt ikviens, kopumā tika saņemti 162 pieteikumi no visas Latvijas.

Brīvprātīgā darba veicēju un organizētāju godināšanu “Gada brīvprātīgais 2019” rīko NVA sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Latvijas Jaunatnes padomi, Valmieras novada fondu, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Pasākums notiks 30. novembrī plkst. 16.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Ieeja tajā ar ielūgumiem. Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt godināšanas ceremoniju “Gada brīvprātīgais 2019”, aicinām pieteikties līdz 29. novembrim pa tālruni 20256690 vai rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.