gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Sociālā palīdzība traģēdijas upuriem

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nodrošina:

Apbedīšanas pabalstu

  • apdrošinātā cilvēka nāves gadījumā mirušā divkāršas mēneša vidējās iemaksu algas apmērā. Pensionāra vai atlīdzības par darbspēju zaudējumu saņēmēja nāves gadījumā apbedīšanas pabalstu piešķir un izmaksā divu pensiju vai atlīdzību apmērā.
    Ja apdrošinātais cilvēks bija arī pensijas vai atlīdzības saņēmējs, izmaksā vienu, apmēra ziņā lielāko pabalstu. Apgādībā bijušā ģimenes locekļa vai bezdarbnieka nāves gadījumā apbedīšanas pabalstu piešķir trīskāršā valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā jeb 135 Ls. Pabalstu var pieprasīt 12 mēnešu laikā no miršanas dienas. Lai pieprasītu pabalstu, ir jāvēršas VSAA.

Apgādnieka zaudējuma pensiju

To aprēķina, ņemot vērā apgādnieka iespējamo vecuma pensiju, bet ne mazāk par 65% no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta katram bērnam (29,25 lati, invalīdam kopš bērnības 48,75 lati). Dokumentus var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā. Apgādnieka zaudējuma pensiju piešķir no apgādnieka miršanas dienas, ja dokumenti iesniegti 12 mēnešu laikā pēc apgādnieka nāves.

Rīgas Domes Labklājības departaments nodrošina:

Vienreizēju pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa apmērā (40 Ls), ja negadījuma rezultātā ģimene ir palikusi bez iztikas līdzekļiem.

 

Vienreizēju pabalstu līdz 1000 latu (1422.87 euro) apbedīšanas izdevumu segšanai (izņemot bēru mielasta izdevumus) personai, kura uzņēmusies bojā gājušā apbedīšanu.

Vienreizēju pabalstu 10 000 latu (14 228,72 euro) vienādās daļās bojā gājušās personas laulātajam un lejupējiem radiniekiem (bērniem, ja bērnu nav mazbērniem). Bet, ja lejupējo radinieku nav,  tad tuvākās pakāpes augšupējiem radiniekiem (vecākiem, vecvecākiem).

Vienreizēju pabalstu 5 000 latu (7114,36 euro) cietušajai personai, kurai traģēdijas rezultātā radušies medicīniskajā dokumentācijā fiksēti smagi veselības traucējumi, un kurai ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas lēmumu ir noteikts darbspējas zaudējums no astoņdesmit līdz simts procentu apmērā (piešķirta I invaliditātes grupa) vai noteikts darbspējas zaudējums no sešdesmit līdz septiņdesmit deviņiem procentiem (piešķirta II invaliditātes grupa).

Valsts nodrošinās arī vienreizējos pabalstus traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem un cietušajiem. Šobrīd LM izstrādā nosacījumus pabalstu saņemšanai. Tos plānots 3.decembrī izskatīt valdībā.

Papildus informāciju par iespējamo sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem var saņemt, zvanot pa Rīgas Domes bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai 67105048.

Papildus informāciju par iespējām saņemt sociālās un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī tehniskos palīglīdzekļus, var iegūt Labklājības ministrijā (LM), zvanot uz konsultatīvo tālruni 67021555.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

  • LM un padotības iestādes piedāvā palīdzību traģēdijas upuriem | 22.11.2013.
  • Zolitūdes traģēdijā bojāgājušie | 24.11.2013.
  • LM aicina piesargāties no ziedojumu vācējiem - krāpniekiem | 27.11.2013.